18.12.2017 - 1.2.2018 - Zkouškové období

18.4.2017: Exportní večer FMV „Lasvit na zakázkových a luxusních trzích“

18.4.2017

Centrum asijských studií ve spolupráci s Centrem evropských studií uspořádalo 18. dubna 2017 další Exportní večer Fakulty mezinárodních vztahů.

Hostem Exportního večera na téma "Lasvit na zakázkových a luxusních trzích" byl pan Pavel Krajčík (Managing Director Europe, Lasvit). Pan Krajčík mluvil o specifických rysech trhů s luxusními produkty a zakázkovou výrobou, zmínil i významné projekty samotného Lasvitu. Paní Markéta Šulcová z téže společnosti doplnila vystoupení zajímavými pracovními nabídkami a nabídkami odborných stáží pro studenty FMV.

Společnost Lasvit byla založena v r. 2007 Leonem Jakmičičem, dnes patří mezi velmi progresivní a zajímavé české společnosti. Vyrábí zejména luxusní designová svítidla a světelné instalace, většinou na zakázku, pro náročné klienty na trzích celého světa - v rámci Asie např. v regionu Blízkého východu. Výrobky Lasvitu jsou oceňovány i významnými cenami (např. Czech Grand Design). Uměleckým ředitelem společnosti je Maxim Velčovský. Nutno dodat, že ve firmě pracuje i řada absolventů Vysoké školy ekonomické v Praze!

Program dalších Exportních večerů na FMV:

25. 4. České firmy v Izraeli, Michal Zahradníček, Česko-izraelská smíšená obchodní komora

2. 5. Škoda Transportation a Škoda Electric: Transfer technologií do ČLR a řízení joint venture v ČLR, Petr Vízdal, Škoda Transportation, Jaromír Hájek, Škoda Electric

9. 5. Subsaharská Afrika - exportní a investiční příležitosti pro české firmy