1.7.2017 - 31.8.2017 - Hlavní prázdniny

28.4.2017: Přednáška „Ekonomické dopady čínské iniciativy Nová Hedvábná stezka“

28.4.2017

28. dubna 2017 vystoupil v předmětu Čínská ekonomika (v rámci vedlejší specializace Čínská studia na Fakultě mezinárodních vztahů) pan Jan Kohout, bývalý diplomat, ministr zahraničních věcí České republiky a v současnosti i ředitel New Silk Road Institute Prague (NSRI). Hovořil o možných ekonomických dopadech a souvislostech čínského projektu Nová Hedvábná stezka (nebo také One Belt, One Road).

S NSRI Fakulta mezinárodních vztahů podepsala v r. 2016 Memorandum o spolupráciÚčelem memoranda je rozvoj vzájemé spolupráce mezi Fakultou mezinárodních vztahů, Centrem asijských studií při FMV a NSRI, kde již v současnosti probíhají např. odborné studentské stáže. Do budoucna je možné čekat i další společné akce, přednášky a konference, a to nejen k tématu Nové Hedvábné stezky a vztahům České republiky s Čínou.

Organizátoři akce: Centrum asijských studií a Čínská studia, Fakulta mezinárodních vztahů.

Fotografie: Webové stránky NSRI, Zuzana Stuchlíková (CAS, FMV).