8.11.2016: Setkání s vedením Shandong University of Finance and Economics

8. listopadu navštívilo Fakultu mezinárodních vztahů (FMV) nejvyšší vedení Shandong University of Finance and Economics (SDUFE) z čínského Ji´nanu, hlavního města východní provincie Shandong. S rektorem a prorektory SDUFE hovořil o dalších možnostech spolupráce proděkan pro zahraniční vztahy a PR, pan Ing. Radek Čajka, Ph.D., spolu se zástupci Centra asijských studií, s paní doc. Ing. Zuzanou Stuchlíkovou, Ph.D. (ředitelka CAS) a s panem Ing. Janem Bejkovským. Diskutováno bylo mj. o nabídce připravovaných letních škol, a to jak na straně FMV, tak na straně SDUFE.

SDUFE vznikla v roce 2011 sloučením dvou univerzit: Shandong Economic University (založená v roc. 1952 jako jedna z prvních ekonomických vysokých škol v provincii) a Shandong University of Finance (1986). V současnosti nabízí SDUFE 62 studijních programů, v nichž studuje přes 33 tis. studentů. Vedle standardních ekonomických programů se zde vyučuje i právo nebo pedagogika.

Studenti na SDUFE, která patří mezi partnerské školy VŠE, pravidelně vyjíždějí na semestrální výměnné pobyty. Od roku 2009 se rozvíjí i bližší spolupráce mezi FMV a SDUFE. Ta zahrnuje také mobilitu učitelů, která byla v roce 2015 dále posílena. Každý semestr tak vyjíždějí dva učitelé FMV vyučovat intenzivní kurzy na SDUFE a naopak učitelé z této univerzity směřují na FMV. Tyto kurzy jsou zahrnuty do rozšiřující se nabídky intenzivních kurzů v cizích jazycích a vhodným způsobem doplňují výuku v bakalářských i magisterských studijních oborech FMV, stejně jako vedlejší specializaci Čínská studia na FMV.

V září 2016 proběhla na FMV rovněž druhá společná konference zástupců FMV a Shandong University of Finance and Economics („China and Czech Economic Forum“), a to na základě dohody o spolupráci ve výzkumu uzavřené v roce 2014.

thumbnail_IMG_20161108_125723uthumbnail_IMG_20161108_123749u