CAS se zapojuje do Exportních večerů na FMV

Centrum asijských studií FMV VŠE ve spolupráci s Centrem evropských studií FMV VŠE a Studentským klubem obchodu a konkurenceschopnosti vás i v letním semestru 2016/2017 zvou na pravidelné cykly Exportních večerů. Čekají vás originální a praktické pohledy manažerů, majitelů firem  a odborníků z oblasti exportu. Večery moderují Roman Chlupatý, Jarolím Antal a Zuzana Stuchlíková.

Akce se konají vždy v úterý, 18:00-19:30, v místnosti RB211 (Vysoká škola ekonomická v Praze, Žižkov).

Již v úterý 28. 2. dorazí Jana Bizoňová z České exportní banky (zástupkyně ředitele odboru Mezinárodní vztahy a komunikace), s tématem „Mezinárodní rámec financování exportu“. Sl. Bizoňová je mj. absolvenkou Fakulty mezinárodních vztahů, oboru Mezinárodní politika a diplomacie a vedlejší specializace Čínská studia.

V rámci asijských témat přivítáme zástupce Obchodní komory při Česko-korejské společnosti, s níž uzavřela FMV v říjnu 2016 Memorandum o spolupráci. Pan Lukáš Mikeska (prezident Obchodní komory) a paní Jana Hajzlerová (viceprezidentka Obchodní komory) budou hovořit o exportních příležitostech v Jižní Koreji a možnostech podnikání na tomto dynamickém trhu. V dubnu dorazí představitelé Česko-izraelské smíšené obchodní komory, pan Tomáš Pojar a pan Michal Zahradníček, kteří se budou věnovat podobnému tématu na příkladu Izraele. V květnu se pak můžete těšit na přednášku představitelů Škody Transportation a Škoda Electric o transferu technologií do Číny a řízení joint-venture v Číně!

Program Exportních večerů na FMV:

7. 3. EU a Brexit, Jan Thompson, velvyslankyně Velké Británie a Severního Irska v Praze (tbc)

14. 3. Euro-kanadské hospodářské vztahy, tbc

28. 3. Transatlantické vztahy po volbách v USA, Weston Stacey,  ředitel Amcham

4. 4. Jižní Korea jako destinace pro export, L. Mikeska a J. Hejzlarová, Obchodní komora při Česko-korejské společnosti

11. 4. Latinská Amerika a exportní financování, Marek Jeník, vedoucí odd. exportní financovaní, Česká exportní banka

18. 4. Lasvit na zakázkových a luxusních trzích, Pavel Krajčík (Managing Director Europe, Lasvit)

25. 4. České firmy v Izraeli, Tomáš Pojar, Michal Zahradníček, Česko-izraelská smíšená obchodní komora

2. 5. Škoda Transportation a Škoda Electric: Transfer technologií do ČLR a řízení joint venture v ČLR, Petr Vízdal, Škoda Transportation, Jaromír Hájek, Škoda Electric

9. 5. Subsaharská Afrika, tbc