Delegace z Chinese Academy of Social Sciences na FMV

30. srpna 2017 navštívila Fakultu mezinárodních vztahů Vysoké školy ekonomické v Praze delegace z pekingské Chinese Academy of Social Sciences (CASS), která patří mezi nejvýznamnější výzkumné instituce a think-tanky v Číně.

CASS vznikla v r. 1977, když nahradila dosavadní Department of Philosophy and Social Sciences v rámci Čínské akademie věd (Chinese Academy of Sciences). Dnes má CASS pod sebou 31 výzkumných institutů a 45 výzkumných center, které se věnují mnoha oborům sociálních věd. Zaměstnává více jak 3 000 profesionálních vědců.

Na FMV dorazila delegace z Institutu světové ekonomiky a politiky (Institute of World Economics and Politics, IWEP), pod vedením pana Zhanga, který vede oddělení mezinárodních investic na IWEP. Diskutovalo se o možnostech spolupráce mezi FMV a tímto Institutem, zejména pak se zaměřením na témata dotýkající se vývozu čínských zahraničních investic do střední a východní Evropy, s důrazem na investice v České republice. Schůzky se účastnili zástupci Centra asijských studií i proděkanka FMV pro vědu a doktorské studium, paní doc. Ing. Mgr. Radka Druláková, Ph.D.