CAS bulletin

24.4.2018: Exportní večer FMV: Podnikání v ČíněCentrum asijských studií při Fakultě mezinárodních vztahů (na Vysoké škole ekonomické v Praze), Katedra světové ekonomiky a Centrum evropských studií vás zvou na přednášku a diskusi o praktických aspektech podnikání v Číně. Přednáška proběhne v úterý 24. dubna 2018, od 18:00, v RB 211 (VŠE, Žižkov), v rámci Exportních večerů FMV.

More

3.4.2018: Exportní večer FMV: Příležitosti pro české firmy v IndiiCentrum asijských studií při Fakultě mezinárodních vztahů (na Vysoké škole ekonomické v Praze), Katedra světové ekonomiky a Centrum evropských studií vás zvou na přednášku a diskusi o česko-indických vztazích a exportních a investičních příležitostech pro české firmy v Indii. Přednáška proběhne v úterý 3. dubna 2018, od 18:00, v RB 211 (VŠE, Žižkov), v rámci Exportních večerů FMV.

More

23.3.2018: Diskuse "Česká média a Čína"  Čínská studia a Centrum asijských studií při Fakultě mezinárodních vztahů (na Vysoké škole ekonomické v Praze) vás zvou na přednášku a diskusi o přístupu českých médií k Číně (ČLR), s paní Ivanou Karáskovou, analytičkou Asociace pro mezinárodní otázky (AMO) a hlavní koordinátorka projektu ChinfluenCE, a s panem Janem Stuchlíkem, redaktorem deníku E15

More

Ze Srílanského večera  Další ze série Asijských večerů Centra asijských studií při Fakultě mezinárodních vztahů se uskutečnil ve čtvrtek 7. prosince 2017. Tentokrát jsme se věnovali Srí Lance, která přitahuje stále větší pozornost (nejen) českých turistů.

More

15.11.2017: Conference "Palestine: 100 Years From Balfour Declaration"Institute of International Relations with cooperation with The Center for Asian Studies at the University of Economics, Jan Masaryk Center of International Studies at the Faculty of International Relations and The Embassy of the State of Palestine to the  Czech Republic have the honor to invite you to a conference on "Palestine: 100 Years From Balfour Declaration".

More

Delegace z Chinese Academy of Social Sciences na FMV30. srpna 2017 navštívila Fakultu mezinárodních vztahů Vysoké školy ekonomické v Praze delegace z pekingské Chinese Academy of Social Sciences (CASS), která patří mezi nejvýznamnější výzkumné instituce a think-tanky v Číně.

More

Z Izraelského večeraPoslední ze série Asijských večerů CAS se konal 4. 5. 2017. Během tohoto večera vystoupili čtyři hosté – opět Tomáš Stingl, cestovatel a novinář (E15, Český Export); Roman Lesný, podnikatel a nakladatel (Aligier); Petr Mothejl, místopředseda dozorčí rady a spolumajitel společnosti DEKONTA a.s. a Lukáš Konečný, jednatel společnosti Avitour. Pánové Lesný, Mothejl a Konečný patří i mezi členy Česko-izraelské smíšené obchodní komory.    

More

5.5.2017: Přednáška "Preciosa v Číně"5. května 2017 vystoupil v předmětu Čínská ekonomika (vedlejší specializace Čínská studia na Fakultě mezinárodních vztahů, VŠE v Praze) pan Vojtěch Malina, viceprezident společnosti Preciosa.

More

2.5.2017: Exportní večer FMV „Transfer technologií do Číny a řízení joint venture v ČLR“CAS ve spolupráci s Centrem evropských studií pořádají další Exportní večer FMV. Hosty Exportního večera na téma "Transfer technologií do Číny a řízení joint venture v ČLR" budou pan Ing. Petr Vízdal, MBA (Vice president for Business Development, Škoda Transportation) a Ing. Jaromír Hájek, MBA (Obchodní ředitel Propulsion&Controls, Škoda Electric).

More

Z Thajského večera CAS navazuje na úspěšnou sérii Asijských večerů i v letním semestru. První zemí, kam jsme 30. 3. 2017 zavítali, bylo Thajsko. Naše návštěvníky provedl Thajskem již tradičně novinář (E15 a Český Export) a cestovatel, pan Tomáš Stingl, dále lektorka thajštiny a thajské kultury (FF UK), paní Pattarawan Youyen, a digitální nomád a podnikatel (Varlog.cz), pan Vojtěch Semecký.

More

4.4.2017: Exportní večer FMV "Jižní Korea: destinace pro český export?"Centrum asijských studií ve spolupráci s Centrem evropských studií a SKOKem (FMV) uspořádali 4. dubna 2017 další Exportní večer Fakulty mezinárodních vztahů. Hosty Exportního večera byli pan Lukáš Mikeska, prezident Obchodní komory při Česko-korejské společnosti, a paní Jana Hajzlerová, ředitelka Česko-korejské společnosti. Mluvili a diskutovali na téma „Jižní Korea: destinace pro český export?" 

More

Profesor Kishan Rana na FMV13. 3. 2017 se studenti mohli na VŠE v Praze setkat, díky Středisku mezinárodních studií Jana Masaryka (SMS JM), Centru asijských studií (CAS) a Ústavu mezinárodních vztahů (UMV), s emeritním profesorem a bývalým indickým diplomatem, profesorem Kishanem Ranou.

More

Výstava fotografií ze soutěže CAS „Asie tradiční a moderní“ Ve dnech 27. února až 10. března 2017 proběhla v prostorách atria Rajské budovy VŠE v Praze výstava fotografií ze studentské soutěže CAS „Asie tradiční/moderní“.

More

web-5225uSeminář o možnostech studia v ČíněSeminář o možnostech studia v Číně (v ČLR i na Taiwanu) uspořádala vedlejší specializace Čínská studia na Fakultě mezinárodních vztahů ve spolupráci s Centrem asijských studií, Oddělením zahraničních styků (OZS) a Domem zahraniční spolupráce (DZS), a to 24. listopadu 2016 (na VŠE v Praze).

More

IMG_7809uZ Indického večeraDruhé setkání ze série Asijských večerů se konalo 10. listopadu, opět v prostorách VŠE. Tentokrát jsme zavítali do rozmanité Indie. Návštěvníky už při vstupu uvítala vůně indického občerstvení, které pro tento večer poskytla restaurace Bombay Express. O program se poté postarali novinář a cestovatel Tomáš Stingl, indoložka a odborná asistentka na Ústavu jižní a centrální Asie Soňa Bendíková a indický hudebník a dirigent Debashish Chaudhari.

More

social_safety3-1Ze semináře "Establishment of Social Safety Net during Transition"V mytológii majú zvieratá často magické vlastnosti a pôvod. Napríklad súhvezdie Veľkej medvedice vzniklo podľa gréckej mytológie premenou nádhernej princezné Kallistó kvôli žiarlivosti manželky najvyššieho boha Dia, Héry, v medvedicu. So symbolom medvedice sa stretávame aj v prípade Kórey, ktorá si od nej odvodzuje svoj historický pôvod.

More

mensi_webZ besedy se spisovatelem Yu Hua (Jü Chua)25. října 2016 se na Vysoké škole ekonomické v Praze (VŠE) konala diskuze s jedním z nejúspěšnějších čínských spisovatelů současnosti, panem Yu Hua (v českém přepisu Jü Chua). Moderovali pan Ing. Jan Bejkovský a Mgr. Jakub Otčenášek, z angličtiny do čínštiny tlumočila paní Zuzana Li.

More

IMG_4596Z Barmského večera  První setkání ze série Asijských večerů na VŠE se konalo ve čtvrtek 13. října 2016. Večerem věnovaným Barmě nás provázel duší cestovatel, povoláním novinář, pan Tomáš Stingl a ředitelka Barmského centra paní Sabe A. Soe.

More

IMGP2493uDruhé China and Czech Economic Forum30. září 2016 proběhla na Fakultě mezinárodních vztahů druhá společná konference zástupců FMV a Shandong University of Finance and Economics („China and Czech Economic Forum“), a to na základě dohody o spolupráci ve výzkumu uzavřené v roce 2014.

More

mmexport1446848871285 (1)Docentka Stuchlíková se stala novou ředitelkou Centra asijských studiíNa základě interního výběrového řízení, které vyhlásil děkan Fakulty mezinárodních vztahů, se novou ředitelkou Centra asijských studií (CAS) stala doc. Ing. Zuzana Stuchlíková, Ph.D. Docentka Stuchlíková bude centrum dále rozvíjet a pokusí se zvýšit míru aktivit centrem vykonávaných.

More


Copyright (C) 2000 - 2018 University of Economics in Prague