Série externích přednášek a diskusí „Český obchod a investice v době pandemie II“

Katedra mezinárodních ekonomických vztahů a Centrum asijských studií na Fakultě mezinárodních vztahů vás zvou i v letním semestru 2021/2022 na sérii externích přednášek a diskusí, přinášející originální a praktické pohledy manažerů i odborníků ze státní správy k vybraným tématům současného světa obchodu, investic a zahraničního podnikání – „Český obchod a investice v době pandemie II“.

Přednášky a diskuse se konají převážně v rámci kurzu 2SE521: Ekonomická analýza regionů a trendů světové ekonomiky (vedlejší specializace Ekonomická diplomacie), pod vedením doc. Zuzany Stuchlíkové.

Akce jsou otevřené i pro nezapsané studenty a zájemce z VŠE, stejně tak absolventy VŠEV případě, že byste se rádi zúčastnili, ale nejste z VŠE, zaregistrujte se na adrese stuchliz@vse.cz, vždy nejpozději den před konáním přednášky. Do e-mailu napište vaše jméno a afilaci (pracoviště). Přednášky probíhající na VŠE nebudou nahrávány ani streamovány. Přednášky probíhající online proběhnou v prostředí MS Teams. Podrobnosti k přihlášení k akci přes Teams najdete před jejím konáním na webových a facebookových stránkách CAS a KMEV (příp. klikněte v tabulce na název nadcházející akce). Změna programu vyhrazena.
Datum Téma Vystupující
1. 3.
(18:00, RB 210)
Zahraniční trhy společnosti Lasvit Michaela Skřivanová (associate general manager, LASVIT)
15. 3.
(18:00, TEAMS,
kód w49c0ec)
Exportní a investiční příležitosti v USA Markéta Šebelová (CzechTrade USA, Chicago)
21. 3.
(9:15, SB 112)
Aktuální stav a rizika ekonomického vývoje EU Pavlína Žáková (ekonomická poradkyně, Zastoupení Evropské komise v ČR)
22. 3.
(18:00, RB 210)
Význam evropských trhů pro české exportéry a investory Marek Svoboda (ředitel odboru Ekonomické diplomacie, Ministerstvo zahraničních věcí ČR)
5. 4.
(18:00, RB 210)
Exportní a investiční příležitosti v Latinské Americe Lukáš Trzaskalik (export sales director, společnost PROMA REHA)
8. 4.
(9:15, TEAMS, kód sr04h5p )
CzechTrade a aktuální obchodní a investiční příležitosti v ČLR Jan Bejkovský (vedoucí zahraniční kanceláře CzechTrade Severní Čína; autor knihy Čínský ekonomický systém: Tržní ekonomika, či státní kapitalismus? z r. 2021)
12. 4.
(18:00, RB 210)
Screening přímých zahraničních investic v EU a České republice Ota Šimák (ředitel Odboru obchodní politiky a mezinárodních ekonomických organizací, Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR)
19. 4.
(18:00, TEAMS, kód hdi175p)
Služby CzechInvestu pro startupy (nejen) v době pandemie Beáta Vörösová (ředitelka Odboru startupů, CzechInvest)
25. 4.
(11:00, SB 305)
Česko-korejské obchodní a investiční vztahy Zbyněk Noha (zástupce velvyslance, Velvyslanectví Česka v Soulu, Jižní Korea)
26. 4.
(18:00, RB 210)
Škoda Auto v době pandemie COVID-19 Zdeněk Štěpánek (tiskový mluvčí Komunikace produktu, Škoda Auto, a.s.)
3. 5.
(18:00, RB 210)
Exportní a investiční příležitosti ve Střední Asii Lea Melnikovová (spoluautorka knihy Kazachstán a Střední Asie: nové výzvy a perspektivy, Metropolitní univerzita Praha)
10. 5.
(18:00, RB 210)
Exportní a investiční příležitosti v Africe Tereza Němečková (spoluautorka knihy Měnící se tvář Afriky, Metropolitní univerzita Praha)

Nicol Adamcová (ředitelka Odboru států subsaharské Afriky, Ministerstvo zahraničních věcí ČR)