21. 4. 2020: Exportní večer „České start-upy a jejich úspěchy v zahraničí“ (on-line)

Zveme vás na on-line přednášku a diskusi „České start-upy a jejich úspěchy na zahraničních trzích“, která proběhne v úterý 21. dubna 2020 (18:00-19:30), v rámci předmětu Ekonomická analýza regionů a trendů světové ekonomiky (2SE521), ve vedlejší specializaci Ekonomická diplomacie. Akce proběhne v dočasné skupině Teams (MS Outlook) a je přístupná i studentům, kteří v předmětu nejsou právě zapsáni!

Vystoupí paní  Ing.  Karolína Krámková, projektová manažerka CzechInvest.

Karolína vystudovala Fakultu mezinárodních vztahů VŠE, jejím oborem byly Mezinárodní studia a diplomacie a jako vedlejší zaměření si zvolila Ekonomickou diplomacii. Absolvovala stáže na Institutu mezinárodních vztahů v Praze a na Ministerstvu zahraničních věcí ČR. Po prvních pracovních zkušenostech ze soukromého sektoru přijala nabídku v Agentuře na podporu podnikání a investic, CzechInvest, kde působí doposud. CzechInvest se ve svém širokém záběru zabývá i podporou domácích malých a středních podniků více specificky českých startupů. K tomuto účelu vznikla sada programů, která má těm nejinovativnějším z nich pomoci s etablováním na lokálním trhu, ale i s prvními kroky na zahraniční trhy. Primárně míří na destinace jako je Silicon Valley, New York, Londýn a Singapur. Karolína je konkrétně zodpovědná za projekt CzechAccelerator, který vyváží startupy do výše uvedených destinací na tříměsíční akcelerační program. Nejenom o tom bude její prezentace, ale těšit se můžete na case studies vybraných startupů (i těch, kteří se aktivně podílí na boji s aktuální pandemií), přehled o startupovém prostředí v ČR, aktuální finanční instrumenty na podporu startupů bojujících proti COVID-19 a kvízu na konec.

Přednáška je otevřená i pro nezapsané studenty a zájemce z VŠE. V případě zájmu pište paní doc. Stuchlíkové, garantce předmětu na adresu: stuchliz@vse.cz.

Změna programu vyhrazena.