Atraktivní kurzy zahraničních profesorek věnované Asii v ZS 2022/2023

Katedra mezinárodních ekonomických vztahů (KMEV, FMV) v zimním semestru akademického roku 2022/2023 nabízí tři atraktivní mimosemestrální kurzy zahraničních profesorek a profesorů z prestižních univerzit, mezi nimi dva kurzy „asijské“: Japonské korporátní prostředí a mezikulturní management – anglicky (2ME322), „Rozvojová“ jižní Asie – anglicky (2ME432).

První kurz (2ME322: Japonské korporátní prostředí a mezikulturní management – anglicky) povede paní dr. Lenka Vyleťalová ze Sophia University (Tokio, Japonsko). Cílem tohoto kurzu je nejen představit společenské a kulturní mechanismy, které daly vzniknout svébytné organizační struktuře japonského korporátního prostředí, ale také prakticky zúročit teoretické znalosti při analýze japonských manažerských postupů. Důraz bude kladen na osvětlení vlivu korporátní kultury na komunikační strategii a možné důsledky pro mezikulturní management. Výuka bude probíhat v zimním semestru pravidelně, a to každé úterý, 9:15-10:45, ONLINE (v MS Teams). Garantkou kurzu je doc. Ing. Zuzana Stuchlíková, Ph.D. (v případě dalších dotazů kontakt zde). Další informace ke kurzu najdete zde.

Druhý kurz (2ME432: Rozvojová“ jižní Asie – anglicky ) povede hostující profesorka z Oxfordské univerzity, dr. Thiruni Kelegama. Tento kurz zkoumá politickou ekonomii rychle se rozvíjejícího regionu Jižní Asie (Bangladéš, Indie, Pákistán a Srí Lanka) a porovnává, jak se společnosti v těchto státech usilují o rozvoj napříč časem a prostorem. Kurz rekonstruuje projekt rozvoje, odhaluje, jak funguje v praxi, analyzuje, jak je zakotven ve společnosti a historii, a ptá se, jak se tyto dysfunkce projevují v návaznosti na to, jak se jižní Asie dostává na globální výsluní. Výuka bude probíhat prezenčně, intenzivní formou v NB 458 (v případě nepříznivé epidemiologické situace online v MS Teams), a to 24. – 27. října 2022. Garantem kurzu je Mgr. Jarolím Antal, Ph.D. (v případě dalších dotazů kontakt zde). Další informace ke kurzu najdete zde.

 

Viz také stránky Centra evropských studií nebo KMEV.