Exportní večery na Fakultě mezinárodních vztahů v letním semestru 2023/24

Katedra mezinárodních ekonomických vztahů a Centrum asijských studií na Fakultě mezinárodních vztahů VŠE v Praze vás zvou i v letním semestru 2023/24 na sérii externích přednášek a diskusí, přinášející originální a praktické pohledy manažerů i odborníků ze státní správy k vybraným tématům současného světa obchodu, investic a zahraničního podnikání.

Exportní večery se konají v rámci kurzu 2SE521: Ekonomická analýza regionů a trendů světové ekonomiky (magisterská vedlejší specializace Ekonomická diplomacie), pod vedením doc. Zuzany Stuchlíkové (stuchliz@vse.cz).

Akce jsou otevřené i pro nezapsané studenty a zájemce z VŠE, stejně tak absolventy VŠE a veřejnost.
Změna programu vyhrazena.

Datum Téma Vystupující
12. 3.
(18:00, RB 210)
Screening přímých zahraničních investic v ČR a  ekonomická bezpečnost v obchodních politikách globálních hráčů Ota Šimák  (ředitel Odboru obchodní politiky a mezinárodních ekonomických organizací, Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR)
2. 4.
(18:00, RB 210)
Aktuální obchodní a investiční příležitosti pro české podniky v zemích Latinské Ameriky Martina Jeníčková (Oddělení Amerik/Sekce EU a zahraničního obchodu, Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR)
15. 4.
(11:00, SB 321)
Zelená transformace Evropy pohledem Afriky – nové obchodní a investiční příležitosti Tereza Němečková (spoluautorka knihy Měnící se tvář Afriky, Centrum pro studium Afriky, Metropolitní univerzita Praha)
15. 4.
(14:30, SB 303)
Aktuální obchodní a investiční příležitosti pro české podniky v ČLR Jan Bejkovský (bývalý vedoucí zahraniční kanceláře CzechTrade Severní Čína; autor knihy Čínský ekonomický systém: Tržní ekonomika, či státní kapitalismus?, Euroasian E&C)
22. 4.
(11:00, SB 321)
Aktuální obchodní a investiční příležitosti pro české podniky ve Střední Asii Lea Melnikovová (spoluautorka knihy Kazachstán a Střední Asie: nové výzvy a perspektivy; Metropolitní univerzita Praha).
23. 4.
(18:00, RB 210)
Aktuální obchodní a investiční příležitosti pro české podniky na evropských trzích Marek Pyszko (hlavní ekonom, Ministerstvo zahraničních věcí ČR)
30. 4.