J. Otčenášek v diskusi o vývoji politiky čínského státu vůči domácím náboženským tradicím

30. června 2019 proběhla na Rádiu Wave – v rámci relace Hergot! – diskuse o vývoji politiky čínského státu vůči domácím náboženským tradicím. O rušení chrámů a bourání soch, represím čínského státu vůči lokálním náboženským tradicím mluvil v rádiu náš kolega z vedlejší specializace Čínská studia na Fakultě mezinárodních vztahů (FMV) VŠE v Praze a z Centra asijských studií, sinolog – Mgr. Jakub Otčenášek, Ph.D. Celou relaci si můžete poslechnout ZDE.

Pan Otčenášek pracuje od r. 2009 na Katedře anglického jazyka na FMV, kde vyučuje čínštinu a vede kurz Úvod do čínských dějin a kultury. V r. 2011 získal na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy (FFUK) titul magistra sinologie a religionistiky a v r. 2019 obhájil dizertační práci na téma dějin středověkého taoismu na Ústavu filosofie a religionistiky FFUK. V rámci studijních pobytů žil jeden rok v ČLR a jeden rok na Taiwanu. Dlouhodobě se zabývá dějinami čínských náboženství, kultury a myšlení.