Jakub Otčenášek (CAS) získal titul Ph.D.

Na konci září 2019 získal náš kolega, pan Jakub Otčenášek, titul Ph.D. K úspěšné obhajobě doktorské disertační práce gratulujeme.

Pan Otčenášek obhájil disertační práci v oboru Religionistika, nazvanou „Time and Bureaucracy in the Cosmologies of Early Tianshidao (2nd–5th century)“, a to pod vedením prof. PhDr. Olgy Lomové, CSc. (Katedra sinologie, Filozofická fakulta Univerzity Karlovy, FFUK).

Dr. Otčenášek od r. 2009 pracuje na Katedře anglického jazyka na Fakultě mezinárodních vztahů Vysoké školy ekonomické, kde vyučuje čínštinu a vede kurz Úvod do čínských dějin a kultury. Zároveň je zapojen do Centra asijských studií. V rámci studijních pobytů žil jeden rok v ČLR a jeden rok na Taiwanu. Dlouhodobě se zabývá dějinami čínských náboženství, kultury a myšlení.