24. 11. 2019: Stáž na Velvyslanectví ČR v Pekingu

České velvyslanectví v Pekingu nabízí studentům magisterského studia Fakulty mezinárodních vztahů (FMV) a vedlejší specializace Čínská studia na FMV (tj. i studentům této specializace, kteří jsou z ostatních fakult VŠE v Praze) možnost odborné a studijní stáže, a to na období letního semestru 2019/2020 (3 měsíce, cca od poloviny ledna 2020 – začátek stáže bude upřesněn po dohodě s velvyslanectvím).

Podmínky výběrového řízení

Základní požadavky na stážisty:

• Státní občanství České republiky
  • Trestní bezúhonnost
  • Velmi dobrá znalost anglického jazyka (znalost čínštiny je výhodou, ale není požadována)

Výběrové řízení je dvou-kolové a probíhá na úrovni FMV:

• V prvním kole je třeba zaslat základní podklady (viz níže; do 24. listopadu 2019, včetně).
  • Ve druhém kole výběrového řízení vybraní studenti dostanou ke zpracování 2-dílný úkol (překlad do angličtiny a zpracování odborné analýzy na zadané téma, do 30. listopadu 2019) a dodají zbývající podklady požadované Ministerstvem zahraničních věcí ČR.

K e-mailové přihlášce, v rámci prvního kola řízení na stáž, je třeba doložit:

Ve druhém kole výběrového řízení je třeba doložit:

Přihlášky do výběrového řízení zasílejte mailem na adresu doc. Stuchlíkové (stuchliz@vse.cz), do 24. listopadu 2019.

Stáží se nezakládá pracovněprávní vztah a nevzniká při ní nárok na odměnu. K režimu odborných stáží a praxí na Fakultě mezinárodních vztahů viz podrobněji ZDE.