Studentka VŠE Sandra Burdová: čestná reportérka v Jižní Koreji

Mgr. Sandra Burdová je studentkou Fakulty informatiky a statistiky na Vysoké škole ekonomické v Praze a také absolventka vedlejší specializace Čínská studia na Fakultě mezinárodních vztahů. Její vášní je korejská kultura a pop kultura, o kterou se zajímá od roku 2008. V rámci bilaterálních smluv studovala na University of Seoul, v Koreji zároveň pracovala a získávala i cenné pracovní zkušenosti. Během svého pobytu byla oslovena českou ambasádou v Jižní Koreji, aby reprezentovala Českou republiku na Cestovním veletrhu. Po návratu z Koreji působila v Česko-korejské společnosti, kde se zabývala koordinací a přípravou projektů.

V současné době působí v Czech-Korean Production (CKP), což je organizace, která podporuje K-pop a korejskou kulturu v ČR pořádáním kulturních akcí a workshopů. CKP spolupracuje s Korejskou ambasádou, korporátem i médii. Sandra přednášela na události K-Day, která byla podporována korejskou televizí MBN – společně s ČT24 připravila i reportáž o této akci. Dělala také interview s korejskými umělci, kteří navštívili ČR. Letos byla Sandra jmenována jako čestná reportérka Korean Culture and Information Service of the Ministery of Culture, Sport and Tourism. Je také součástí programu K-Influencer Academy, která je určená pro lidi, kteří chtějí šířit povědomí o korejské kultuře. V dubnu založila K-TOWN, první online magazín s webem, věnovaný k-popu a korejské kultuře. Jako první K-pop djka reprezentovala ČR v Německu.