15. 10. 2021: Konference „Korea and Central Europe Future Cooperation“

15. října 2021 uspořádalo Centrum asijských studií (CAS) první významnou offline akci po mnoha měsících distančních (offline) aktivit. Mezinárodní konference „Korea and Central Europe Future Cooperation“ byla zorganizována ve spolupráci  s Velvyslanectvím Korejské republiky v Praze, Institutem mezinárodních vztahů (IIR) a Fakultou mezinárodních vztahů VŠE.

Hlavním řečníkem dopolední panelové diskuse byl pan Chung-in Moon (předseda institutu Sejong Institute a bývalý speciální poradce prezidenta ROK v bezpečnostních otázkách),  své projevy přednesli i jeho excelence Tae-jin Kim (korejský velvyslanec v ČR) a pan doc. Josef Taušer (děkan FMV VŠE v Praze). V odpolední panelové diskusi vystoupily: paní Hae-Won Jun (profesorka na Institute of Foreign Affairs and National Security, ROK), Alica Kizeková (Centrum pro studium globálních regionů a Výzkumná skupina Asie Pacifik Ústavu mez. vztahů), Lucia Husenicová (Central European Institute of Asian Studies) a Tereza Novotná (EUROPEUM Institute for European Policy/Korea-Europe Center Fellow, Free University of Berlin). Úvodním slovem přispěla i paní doc. Stuchlíková, ředitelka Centra asijských studií. K podrobnějšímu programu viz níže.

Konference navázala na předchozí akce organizované spolu s Velvyslanectvím Korejské republiky v Praze, např. konferenci „Current and Future Challenges on the Korean Peninsula“ z r. 2017.

Program konference (odpolední panel):

14:00 – 14:10: Opening Remarks
Tae-jin Kim, Korean Ambassador to the Czech Republic
Zuzana Stuchlíková, Centre for Asian Studies, VŠE, Czech Republic

14:10 – 15:30: Panel Discussion on Korea-Visegrad Group Future Cooperation
Hae-Won Jun, Associate Professor, Institute of Foreign Affairs and National Security, South Korea
Alica Kizeková, Head of Asia-Pacific Unit – Institute of International Relations Prague, Czech Republic
Lucia Husenicová, Member of Board, Central European Institute of Asian Studies, Slovak Republic

Moderator: Tereza Novotná, Senior Associate Research Fellow, EUROPEUM/Korea-Europe Center Fellow,
Czech Republic and Research Fellow, Free University of Berlin, Germany

 

 

 

Autorka fotografií: Aneta Kalivodová (FMV, VŠE v Praze)